Proces wędzenia atomizacja

Rozwiązania dla standardowych komór wedzarniczych:

Proces wędzenia – atomizacja czyli regenerowanie chmury dymu z kondensatu dymu wędzarniczego.

Dzięki nowoczesnym badaniom naukowym możemy jako jedyni poszczycić się urządzeniem TARBER.

W połączeniu z produktami Red Arrow urządzenia TARBER potrafią wytworzyć w komorze chmurę dymu w pełni odpowiadającą parametrom chmury dymu powstającej w wyniku spalania drewna.

Otrzymany dym rożni się od dymu wytworzonego podczas spalania drewna tym, że jednostkowa cząsteczka rozproszona w powietrzu jest mniejsza od jednego mikrona i mniejsza od cząsteczki dymu powstającego w wyniku spalania drewna.

Efekt wędzenia staje się przez to wydajniejszy dzięki lepszej, szybszej penetracji komory wędzarniczej i produktu.

Dym powstały z kondensatu dymu wędzarniczego wolny jest od jakichkolwiek związków smoły co znacznie redukuje zanieczyszczanie komory wydłużając w ten sposób żywotność samej komory przy jednoczesnej redukcji kosztów mycia o około 30%, a utrzymania sprzętu w pełnej sprawności o 90%.

Proces atomizacji pozwala wędzić zarówno na ciepło jak i na zimno, a także doskonale nadaje się do popularnego wędzenia w czasie parzenia.
Kondensat dymu w procesie atomizacji oprócz doskonałego smaku, zapachu i koloru daje produktom odpowiednia ochronę bakteriostatyczną dbając o odpowiednią żywotność produktu.
Nie bez znaczenia jest fakt absolutnej powtarzalności produktu.
Zastosowanie technologii opartej o kondensat dymu wędzarniczego pozwala w pełni kontrolować proces wędzenia, a co za tym idzie przyczynia się do wzrostu jakości produktów, maleją koszty, a cały proces wędzenia w pełni sprzyja nie tylko środowisku naturalnemu, ale także zapewnia bezpieczne stanowisko pracy na wydziale wędzarni.

W trakcie spalania drewna ponad połowa jego masy stanowi odpad w postaci trudnej do usunięcia smoły, popiołu oraz zwęglonego materiału, a to są rosnące koszty.

Z Red Arrow ten problem znika…
Dodatkowo wędzenie za pomocą urządzeń TARBER i kondensatów Red Arrow pozwala ograniczyć emisję CO2 praktycznie do zera.

+48 61 870 96 38

Odpowiemy na pytania

POSIADAMY NASTĘPUJĄCE NORMY

ISO 9001:2008 ISO 14001:2004 ISO 22000:200

Dowiedz się więcej z naszej symulacji multimedialnej